Питання вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського на перший та п’ятий курс - на сайті приймальної комісії та (Офіційні документи)
Про вступ на Кафедру Системного Проектування...
Докладніше про ІПСА на сайті приймальної комісії
Про навчання краще спитайте у студради та в телеграм каналі:)
Підготовчі курси ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського чекають на учнів 10 та 11 класів.
\\n\\nО кафедре\\n \\| \\n\\nКонтакты\\n \\| \\n\\nКПІ ім. Ігоря Сікорського\\n \\| \\n\\nІПСА\\n\neval_php=1\ndiscovery=0\n\n\";}i:2;O:8:\"stdClass\":8:{s:2:\"id\";s:2:\"99\";s:5:\"title\";s:11:\"Breadcrumbs\";s:6:\"module\";s:15:\"mod_breadcrumbs\";s:8:\"position\";s:9:\"cad-intro\";s:7:\"content\";s:0:\"\";s:9:\"showtitle\";s:1:\"1\";s:7:\"control\";s:0:\"\";s:6:\"params\";s:74:\"showHome=0\nhomeText=Home\nshowLast=1\nseparator=>\nmoduleclass_sfx=\ncache=0\n\n\";}i:3;O:8:\"stdClass\":8:{s:2:\"id\";s:3:\"264\";s:5:\"title\";s:15:\"admissionBunner\";s:6:\"module\";s:10:\"mod_custom\";s:8:\"position\";s:15:\"cad-intro-image\";s:7:\"content\";s:1727:\"
Питання вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського на перший та п’ятий курс - на сайті приймальної комісії та (Офіційні документи)
\r\nПро вступ на Кафедру Системного Проектування...
\r\nДокладніше про ІПСА на сайті приймальної комісії
Про навчання краще спитайте у студради та в телеграм каналі:)
Підготовчі курси ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського чекають на учнів 10 та 11 класів.
Студент | \\nТема дипломного проекту | \\nНауковий керівник | \\n\\n | Презент. | \\nАннот./повний текст | \\n
\\n | \\n | \\n | \\n | \\n | uk ru en | \\n
+380 44 280 87 71
\\nм. Київ, вул. Панаса Мирного, 19 (корпус №26)
КПІ ім. Ігоря Сікорського ІПСА
Історія кафедри |
Кафедра Системного Проектування (СП)Кафедра САПР, що раніше мала назву Систем Автоматизованого Проектування (САПР), здійснює підготовку спеціалістів з комп’ютерних систем проектування. Фахівці спеціальності готуються для науково-дослідної, проектної і організаційно-управлінської діяльності у галузі застосування сучасних інформаційних технологій у проектуванні найрізноманітніших об’єктів штучного середовища людини і інформатизації функціонування організацій і установ. Змістом спеціальності є застосування сучасних комп’ютерних технологій (математичного моделювання, електронних таблиць, графічних та текстових процесорів, баз даних та знань, комп’ютерних мереж, експертних систем та систем прийняття рішень, мультимедіа інформаційних технологій, інформаційних ресурсів мережі Internet) на всіх етапах індивідуального чи колективного оптимізаційного проектування та розробки нових об’єктів та процесів: попереднього дослідження, вибору принципів дії, розробок ескізного та технічного проектів, всебічного інженерного аналізу і оптимізації проекту, підготовки конструкторської документації та керуючої інформації для автоматизованих виробництв. Підготовка фахівців проводиться за такими напрямками:
Випускники кафедри отримують наступну професійну підготовку:
Історична довідкаКафедра СП розпочала підготовку спеціалістів з комп’ютерних систем проектування у 1972 році першою в Україні і однією з перших у колишньому СРСР. Починалося все із спеціальності “Промислова електроніка”, а саме спеціалізації “Електронні пристрої систем управління”. Було пройдено складний шлях становлення електронної техніки як галузі, що спочатку випускала комплектуючі та електронні прилади, до галузі розробок і продукування складних програмованих надвеликих інтегральних схем і комп’ютерів на їх основі. На цьому шляху становлення спеціальності можна виділити такі головні етапи. Зародження ідеї САПР (1964-1970)Кафедру очолював проф. д.т.н. Сигорський Віталій Петрович і вона здійснювала підготовку спеціалістів по спеціалізації “електронні пристрої систем управління” спеціальності 0612 (“Промислова електроніка”) у складі однієї академічної групи (25 студентів). Почались і активно проводились дослідження методів і алгоритмів аналізу лінійних електронних схем, перетворювачів графічної інформації для ЕОМ, масштабно-часових перетворювачів сигналів та іншого. У цей час формувався колектив кафедри і створювалися його традиції. Слід відзначити, що це був період, по суті, відродження спеціалізаціїі “Технічної електроніки”, створеної у 1956 р. доц., д.т.н. С.В. Свечніковим на кафедрі “електронних приладів” (сьогодні - академік НАН, директор Інституту напівпровідників). В 1962 р. (після переходу Свечнікова С.В. у НАН України) була створена кафедра “Промислова електроніка” (завідувач доц., к.т.н Руденко С.В.), в складі якої базовий кістяк попередньої спеціалізації (доц. Петренко А.І., доц. Калніболотський Ю.М., ст. викл. Вакуленко Е.М., асс. Денбновецький С.В., асс. Абакумов В.Г., асс. Будняк А.А.) продовжував працювати в галузі сигнальної електроніки і систем керування. Коли до КПІ прийшов проф. Сигорский В.П., відроджена спеціалізація на новій кафедрі у порівняно короткий термін досягла істотних успіхів за усіма напрямками своєї діяльності: навчально-методичної, наукової та організаційно-виховної. Саме у ці роки на кафедру прийшли як аспіранти (що згодом стали співробітниками) Бобин В.В., Капшук О.А., Зінченко В.Я., Артюхов В.Г., Романов В.В., Фесечко В.Г., Заборовский Ю.А. До найбільш істотних подій цього періоду варто віднести:
Початок втілення ідеї САПР (1971-1976)Кафедра під керівництвом нового завідуючого проф., д.т.н. Петренко Анатолія Івановича перейшла до підготовки спеціалістів по новій спеціальності 0648 “Конструювання і виробництво електронно-обчислювальної апаратури”. В учбовий план було вперше у практиці вищої школи введено курс “Математичне моделювання електронних схем на ЕОМ”. Кількість студентів виросла до двох академічних груп (50 студентів). В зв’язку з цим перебудовується навчальна робота кафедри. Курси, що викладалися до цього, майже повністю були передані для уніфікації на загальнофакультетську кафедру загальноінженерної підготовки, що створено на ФЕТ ( кафедра “Теоретичної електроніки”, зав. кафедри проф., д.т.н. Сигорський В.П.); повністю переобладнуються навчальні лабораторії - використовуються 6 міні-ЕВМ типу СМ-4, СМ-3, СМ-1; виконується цикл важливих досліджень з проблеми автоматизації проектування нелінійних електронних схем і систем, автоматизації проектно-конструкторських робіт в електроніці. Нова спеціальність вимагала нових спеціалістів: у цей період на кафедрі почали працювати Цурін О.П., Лескін В.Ф., Синекоп Ю.С. та інші. В цілому колектив кафедри, що нараховував 120 чоловік, впродовж 1971-1975 рр. був переможцем і призером професійного змагання серед кафедр факультету та інституту. У 1971-72 навчальному році на загальноінститутському огляді кафедра отримала перше місце, в 1972-73, 1973-74 і 1974-75 роках кафедра отримувала перше місце серед кафедр інституту на огляді наукових досліджень. Із 46 показників, введених в 1975 році, у кафедри були найбільші значення по 16-ти з них (більше, ніж в інших кафедр) і жоден з її показників не був нижче середньостатистичного рівня. Cеред найбільш істотних подій цього періоду можна виділити:
Офіційне визнання спеціальності САПР (1976-1981)У цей період була офіційно введена нова спеціалізація 06.48.02. з підготовки розробників САПР, яка вимагала широкого застосування ЕОМ на усіх етапах проектування, конструювання ЕОА і технічних засобів САПР з використанням мікропроцесорних ВІС як елементної бази. Знадобилася суттєва модернізація навчального плану спеціальності, були введені 8 нових курсів, вони були побудовані на оригінальних матеріалах наукових досліджень в області САПР, проведених кафедрою та її проблемною лабораторією. Була поновлена матеріально-технічна база кафедри - 10 ЕОМ, з яких одна велика ЕОМ “EC-1033” виділена у загальнофакультетську лабораторію САПР, яку очолив доц. Будняк А.А. Для проведення лабораторних робіт використовувались комплекси програм, створені переважно співробітниками кафедри. На кафедрі було виконано важливий цикл досліджень з тематики САПР у відповідності з Постановами ДКНТ, Держплану УРСР і Міжурядової комісії країн РЕВ з обчислювальної техніки, наприклад, була створена навчальна САПР ЕОА згідно з завданням 0.27.05.06.0 Координаційного плану ДКНТ розвитку народного господарства СРСР. Впроваджено курси лекцій з мікропроцесорної техніки (для цього було перекладено та видано 3 іноземні книги). Проведений цикл досліджень з розробки засобів автоматизації підготовки жакардового ткацтва. Колектив кафедри (що отримала назву АП ЕОА— автоматизації проектування ЕОА), як і раніше, зберіг лідерство у професійному змаганні серед кафедр факультету та інституту. За успіхи у навчально-виробничій діяльності кафедрі було надано звання “зразкової” і вона в 1980 була нагороджена Ювілейною грамотою. Зразкова кафедра мала і зразкові студентські групи, так: групі ДА-71 було надано звання “зразкова”, а група ДА-72 визнана кращою серед груп IV курсу в інституті. У цей час на кафедру прийшли працювати Кисельов Г.Д., Подладчіков В.М., Смірнов А.М., Молявко С.М. До найбільш суттєвих подій цього періоду можна віднести:
Широке впровадження САПР (1981-1986)Випереджаюча підготовка спеціалістів по новій техніці, що виконувалася кафедрою, вимагала від колективу кафедри серйозних зусиль з розробки науково-методичної літератури по спеціальності і по створенню відповідної матеріально-технічної бази, і це закінчилося введенням у 1983 році офіційно в СРСР і відкриттям в 1985 році в КПІ нової спеціальності 0656 “Системи автоматизованого проектування”. До цього часу на кафедрі було розроблено 15 базових наукових дисциплін САПР (та їх модифікації для спецфакультету, курсів і факультету підвищення кваліфікації); впроваджена в експлуатацію учбово-дослідницька САПР ЕОА, яка дозволяла виконувати скрізне проектування складних електронних пристроїв, яке включало і програмування мікропроцесорних систем; було створено 6 дисплейних класів з 60-ма робочими місцями; активно функціонував філіал кафедри на ПО “Кристал”. Розгорнута за рахунок коштів, отриманих від впровадження наукових досліджень, обчислювальна база дозволила забезпечити 250-300 годин контактного часу з ЕОМ для студентів спеціальності на протязі одного академічного року, що було рекордом не тільки для вузів України (норма Мінвуза у той час становила 15-20 годин за увесь період навчання в ВУЗі!). Кафедра розгорнула широку систему підвищення кваліфікації інженерних кадрів, щорічно проводила 2 Всесоюзні конференції з методів проектування мікропроцесорних систем і САПР та одну Всесоюзну конференцію - Графічні діалогові системи, в яких щорічно брали участь до 1500 слухачів з провідних організацій та промислових підприємств. Співробітники кафедри (як допомога підприємствам м. Києва) прочитали значну кількість циклів лекцій з САПР на ПО “Маяк”, ПО ім. Петровського, ПО ім. Корольова, на факультеті САПР Народного технічного Університету, ПО “Промтяжавтоматика” та інших. На кафедрі продовжувались
І у цей період колектив кафедри САПР є лідером у змаганні серед кафедр факультету та інституту. Щорічно кафедра і її проблемна лабораторія підтверджували присвоєння їм звання “зразкової”. Кафедра працює ритмічно, у колективі підтримується нормальний соціально-психологічний мікроклімат і творча обстановка. Радує своїми показниками студентський колектив. Наприклад, за XI п’ятирічку студентами опубліковано 56 статей і одержано 20 нагород та заохочень за конкурсні наукові роботи. Випускники кафедри отримують якісну фундаментальну підготовку на кафедрі і вдосконалюють прикладну підготовку на провідних підприємствах Києва таких, як ПО “Кристал”, Електронмаш, ПО ім. Корольова, Київський Радіозавод, з-д “Арсенал”та інші. В свою чергу, кафедра показує на виставці 41 експонат і отримує 9 нагород. Серед найбільш важливих подій цього періоду можна виділити:
Перехід на багатоступеневу модель інженерної освіти (1986-1992)Розпочата у СРСР так звана “перебудова” призвела до розпаду країни, і це істотно позначилося на системі підготовки спеціалістів. У незалежній Україні був прийнятий “Закон про освіту”, що передбачав перехід на багатоступеневу модель інженерної підготовки. Для реалізації цього кафедра прийняла активну участь у формуванні учбових планів бакалаврської підготовки по модифікованій спеціальності 560.200 “Комп’ютерні інформаційні технології (САПР)”, підготовці нових 12 базових і 10 факультативних курсів, реалізації нової спеціалізації 560.240 “Автоматизоване проектування та керування соціально-економічними об’єктами та системами САПР у підприємництві та бізнесі”. За вказаний період по суті виконана зміна комп’ютерних засобів кафедри в її дисплейних класах. В умовах, коли надходження від виконаних госпрозрахункових тем спочатку зменшилися, а потім зникли, важливим був пошук альтернативних шляхів отримання обчислювальної техніки і за цей період отримано: від фірми IBM під науково-дослідницькі роботи з проблем вищої школи (1989-1990 рр., 4 ПЄВМ), від болгарського підприємства “Мехатроника” згідно угоди із співпраці (1989-90 рр, 7 ПЄВМ), від фірми DEC (Digital Equipment Corporation) під контракт із проведення спільних науково-дослідних робіт (3 ПЄВМ, 10 робочих станцій і 8 віддалених терміналів) та інші. За кошти кафедри було також придбано 8 вітчизняних і 9 польських ПЄОМ. В умовах економічної кризи вітчизняної електронної промисловості канали фінансування госптематичних робіт припинили працювати і кафедра приклала додаткові зусилля, щоб виграти три конкурсні держбюджетні роботи по лінії Державного Комітету України з науки та технологій, а також Міннауки України. Не зважаючи на скорочення своєї чисельності, кафедра проводила щорічно наукові семінари та конференції (в Києві, Славському, Верховині, Чернівцях), в роботі яких активно прийняли участь більше 1000 інженерів і наукових співробітників, організацій України та інших країн ближнього зарубіжжя. Кафедра прийняла також активну участь у проведенні по лінії Академії інженерних наук України міжнародної конференції “Стан промисловості України та шляхи її відродження” у червні 1992 р. На зміну міжнародним зв’язкам по лінії РЕВ прийшло співробітництво з Мічиганським Державним Університетом, з Європейською Асоціацією інженерної освіти (IGIP), з Європейською Асоціацією вузів і промисловості COMNET. У 1991-92 учбовому році, наприклад, економічні дисципліни спеціальності читались англійською мовою спеціалістами США. До найбільш істотних подій цього періоду можна віднести:
Встановлення комп’ютеризації проектування як комп’ютерної науки (1993-1998)При встановленні офіціального переліку спеціальностей в Україні стара назва спеціальності “Комп'ютерні системи проектування (САПР)” було замінено відповідно до міжнародної практики на “Інформаційні технології проектування”. Засідання Відділення інформатизації і автоматизації АІН України (1993)Додатково можна відзначити такі найбільш важливі події:
Активне міжнародне співробітництво (з 1998 року)Як визнаний в світі кваліфікований і надійній партнер кафедра САПР активно залучався і залучається до багатьох міжнародних проектів, де її партнерами виступають Брістольський, Ерланген-Нюрнберський і Вроцлавський університети (по проекту MM-EDU Європейської програми INCO-COPERNICUS); Мічіганський і Туринський університети (по проекту Т1636 УНТЦ); Американські компанії General Electric і Compaq; Південно-корейська фірма SeoduLogic тощо. Почалося регулярне стажування магістрів кафедри за кордоном. Так вісім магістрів у 2001 році плідно працювали в університеті Франкфурті-на-Одері, ще троє працювали в німецькій фірмі TRW Automotive і один магістр - в Бельгії. Зараз з 15 січня 2002 року п’ять магістрів працюють у Німеччині. За останні три роки значно зросла кількість іноземних громадян, що навчаються по спеціальності “Інформаційні технології проектування”. Тепер їх 32 чоловіка, що дорівнює половині всіх іноземних студентів факультету ФЕЛ. За даними Приймальної комісії НТУУ “КПІ” конкурс на спеціальності “Інформаційні технології проектування” в 2001 році був найвищим по факультету електроніки (3.44 чол/місце) і майже таким, як найкращий показник на факультеті інформатики і обчислювальної техніки (3.47 чол/місце). Тому ректорат Університету дав згоду на набір додаткової групи студентів спеціальності, які вчаться на контрактній основі. В 1999 році професор Петренко А.І. провів учбовий семінар у Китайському Університеті Шанша і отримав диплом Почесного професора цього Університету. В 2000 році він запрошувався для читання лекцій до Pohang University of Science and Technology (Південна Корея), найкращого університету Далекого Сходу. В цей період до викладацького складу кафедри на постійній основі увійшли доц. Ладогубець В.В. і ст. викл. Георгізова-Гай В.Ш., а викладачами-сумісниками Харченко К.В. і Безносик О.Ю. До найбільш істотних подій цього періоду слід віднести наступне:
Основні досягнення кафедри за час існування на факультеті електроніки:
|